STOPNIE DĘBOWE

Parę słów o drewnie dębowym:

Drewno dębu stosunkowo ciężkie

Drewno dębu jest stosunkowo ciężkie i twarde znajduje powszechne zastosowanie w stolarce wewnętrznej budowlanej, meblarstwie. Ze względu na swoją odporność na ścieranie doskonale nadaje się do wyrobu klepki podłogowej, stopni schodów drewnianych. Wyroby z dębiny z biegiem czasu ciemnieją w naturalny sposób od wody i światła, a ze względu na zawartość garbników reagują łatwo ze środkami chemicznymi zwłaszcza farbami (sole, kwasy, zasady). Drewno dębowe ma tendencje do pękania przy dużych mrozach ze względu na duże naprężenia wewnętrzne, jest to drewno doskonałe na stolarkę wewnętrzną, lecz bardzo ryzykowne do stosowania zewnętrznego zwłaszcza okien i drzwi.

Twardość drewna wg. skali Brinella im wyższy współczynnik BNH tym drewno jest twardsze.

dąb 3,7
buk 3,8
jesion 4,0

 
Nasze stopnie schodowe wykonane są z litych listew dębowych klejonych tylko na szerokości ( listwy nie są łączone na micro wczepy ).


Stopnie wykończone są standartowo:
-szlifowane
-krawędzie są „ostre”, (krawędzie zaokrąglone R3 lub R6 na życzenie klienta)

 
Stopnie oferujemy w dwóch klasach jakości:
AB – strona A jest całkowicie bezsęczna i wyszlifowana natomiast strona B dopuszcza naturalne formy w drewnie jak przebarwienie, sęk, biel, twardziel. Stopnie tej klasy polecamy do montażu na schodach betonowych.
AA – dwie strony są bezsęczne bez „wad” , wyszlifowane z dwóch stron. Stopnie schodowe tej najwyższej klasy polecamy do montażu na wszystkich konstrukcjach tzw. ażurowych gdzie schody będą widoczne również od dołu.


Stopnie dębowe o poniższych wymiarach są dostępne wysyłkowo do 48h.

grubość szerokość długość klasa
30mm 300mm 1000mm AB
30mm 300mm 1200mm AB
40mm 300mm 1000mm AA
40mm 300mm 1200mm AA

Do w/w stopni drewnianych posiadamy również podstopnie drewniane dębowe o poniższych wymiarach:

grubość szerokość długość klasa
20mm 200mm 1000mm AB
20mm 200mm 1200mm AB
Stopnie dębowe oraz podstopnie dębowe w wymiarach z powyższej tabelki można zakupić bezpośrednio w naszym SKLEPIE internetowym.

Inne wymiary poprzez kontakt email, fax, telefon.

 

Oferujemy stopnie schodowe dębowe we wszystkich szerokościach i długościach oraz kształtach (na indywidualne zamówienie).

Stopnie drewniane dębowe, pochwyty, tralki, słupy  można zamówić bejcowane i lakierowane.

Malujemy natryskowo twardymi schodowymi lakierami wodnymi lub poliuretanowymi.